Timo03
03-06-2024

Závodník MX Timo Heuver si zajistil titul v Dutch Masters

HENGELO - Ambasador značky Rymax Timo Heuver získal pro svůj nizozemský motokrosový tým JP Xtreme Xperience prestižní mistrovský titul. Během nedělního finálového závodu nizozemského motokrosového šampionátu Masters of Motocross získal titul v kubatuře 85 ccm. Timo Heuver tohoto úspěchu dosáhl díky dvěma rozhodujícím vítězstvím před početným publikem. Vítězství v prvním závodě mu již zajistilo mistrovský titul.

Sdílet prostřednictvím

V neděli 21. dubna uspořádal Markelose Motor Club (MMC) závěrečný závod nizozemského motokrosového mistrovství Masters of Motocross.

V každé třídě se sešla tvrdá konkurence, která rozhodla o mistrech. Pro jezdce, týmy i diváky to byl v Markelu v Overijsselu velkolepý den. Zastoupeny byly všechny třídy: 85 ccm, 125 ccm, 250 ccm a nakonec i premiérová třída 500 ccm.

Každá třída absolvovala dvacetiminutový měřený trénink, který určil startovní pořadí. Po tomto tréninku následoval krátký startovní trénink, při kterém se trénovalo se stroji. Tréninky byly zahájeny v 8:30 hodin rychlými jezdci třídy 125 ccm. Kolem 10:30 byly všechny měřené tréninky ukončeny a všichni se připravovali na závody, které začínaly v 10:45. Celkem se jelo osm závodů, protože každá třída měla naplánované dvě rozjížďky.

Šampioni

Závody odstartovaly branou plnou krásných řvoucích dvoutaktních strojů, když program zahájila třída 85 ccm. Jasným favoritem na prvenství v této třídě byl Timo Heuver. Přesvědčivě zvítězil v předchozím závodě prvního dne utkání v Harfsenu a v Oldebroeku skončil celkově druhý. V Markelu více než dostál svému postavení favorita. Dvakrát přesvědčivě zvítězil a zajistil si titul v Dutch Masters již po jedné jízdě. Vynikající úspěch pro tým i jezdce.

Tým JP Xtreme Xperience sponzorovaný společností Rymax Lubricants, vedený Jasperem Grootem Roessinkem, byl aktivní také v kategorii 250 ccm, kde startovali tři jezdci: Sander Agard-Michelsen z Norska, Ruben Koskamp a Thijs Schröder. Sander si zajistil slušné čtvrté místo, zatímco Ruben a Thijs skončili na 30., resp. 34. místě.

Nejvíce vítězná motokrosová hvězda MXGP Jeffrey Herlings předvedl domácímu publiku působivou a napínavou show. V první jízdě upadl, ale vrátil se silně zpět a skončil třetí. Ve druhé jízdě vedl od startu do cíle a do své sbírky přidal další nizozemský titul Masters of Motocross.

Tímto závodním dnem se sezóna Dutch Masters of Motocross 2024 uzavřela. Pořadatelé šampionátu přinesli tři velkolepé akce s velkým počtem diváků, velkolepými závody a významnou mezinárodní účastí.

JP Xtreme Experience Team používá ve svých vítězných strojích motorový olej Rymax Motrax R 2T. Tento vysoce kvalitní závodní olej byl vyvinut společně s inženýry společnosti Rymax a MX-závodníky týmu.