Morocco 02
03-06-2024

Je to zabaleno! Marocká pouštní výzva skončila

V sobotu 20. dubna projel Rymax Racing Team cílem v Oujdě. Vyčerpávajících 8 dní extrémního rallye nájezdu skončilo vzestupy a pády. Je čas na krátkou rekapitulaci. Tři členové Rymax Racing Teamu a jejich stroje do toho dali všechno a v polovině rallye se dokonce přiblížili umístění v první desítce celkového pořadí pro SSV Hermana Peeneho, 4x4 Vincenta Thijse a kamion Eimberta Timmermanse. Ale blížící se poslední etapy se našim hrdinům hodně vymstily.
Sdílet prostřednictvím

V sobotu 20. dubna projel Rymax Racing Team cílem v Oujdě. Vyčerpávajících 8 dní extrémního rallye nájezdu skončilo vzestupy a pády. Je čas na krátkou rekapitulaci.

Tři členové Rymax Racing Teamu a jejich stroje do toho dali všechno a v polovině rallye se dokonce přiblížili umístění v první desítce celkového pořadí pro SSV Hermana Peeneho, 4x4 Vincenta Thijse a kamion Eimberta Timmermanse. Ale blížící se poslední etapy se našim hrdinům hodně vymstily.

Herman a jeho navigátor Marnix Deibert začali v kategorii SSV velmi dobře. První tři dny se jim dařilo a jejich tempo i výkonnostní úroveň byly konstantní. Těsně před dunami Merzouga ztratili nějaký čas s mechanickou poruchou a několika drobnými navigačními závadami, což je odsunulo spíše na konec pořadí. Díky solidnímu výkonu ve zrádných dunách si však tým našel cestu zpět do první desítky a nakonec skončil na 15. místě ze 49 vozů SSV, které Maroko Desert Challenge dokončily. Velmi dobrý výsledek při jejich druhém vystoupení na MDC. Gratulujeme vítězům Philippovi Pinchedezovi a Jeanu Brucymu, kteří se svým vozem Can-Am Maverick zvítězili!

Rymax Morocco

Celkové pořadí kategorie SSV

V kategorii Car & Buggy jsme viděli tvrdou konkurenci a heroické souboje mezi jednotlivými týmy. Náš jezdec Rymaxu Vincent Thijs a jeho navigátor Tom de Leeuw překvapili celé pole svým výkonem v prvních pěti dnech, díky čemuž se umístili na celkovém čtvrtém místě s pódiem na dosah. Nicméně duny v Merzouze měly teprve přijít a tyto písečné podmínky nejsou ve Vincentově komfortní zóně. První den v dunách Rymax Racing Team ztratil několik pozic, ale ve druhé dunové etapě šestého dne rallye zasáhla smůla a Toyota Hilux Overdrive se několikrát převrátila a převrátila. Jezdcům se naštěstí nic nestalo, ale vůz byl značně poškozen. Velký respekt mechanickému týmu Vincenta Thijse za to, že přes noc vůz znovu zprovoznil, aby Vincent mohl MDC dokončit, nicméně honbu za pódiem musel pustit. Vincent skončil jako 20. v poli 47 vozů 4x4, které dojely až do konce. Palec nahoru vítězům Remymu Vauthierovi a Jean-Michelu Polatovi za celkové vítězství v této konkurenční kategorii.

Rymax morocco 2

Celkové pořadí kategorie Car & Buggy

V neposlední řadě: Eimbert Timmermans a působivý kamion Rymax. Také třetí člen týmu Rymax Racing se může ohlédnout za úspěšným startem v Morocco Desert Challenge. Velmi konzistentní výkony se čtyřikrát třináctým místem v etapě a dokonce proniknutí do první desítky se sedmým místem ve čtvrtém dni. Pozoruhodný úspěch, když se podíváme na konkurenci, v níž v této kategorii závodí dokonce profesionální tovární tým MAZ a prestižní kamiony Petera Versluise. Bohužel v předposlední sedmé etapě v dunách přišla katastrofa. Krásný kamion Rymax se převrátil a skončil v písku vzhůru nohama. Jezdcům se naštěstí nic nestalo, ale kamion musel být s vidinou konce rallye ze soutěže stažen. Emotivní rozhodnutí. Nakonec Eimbert není uveden v celkovém pořadí bylo vidět pouze 26 z 34 kamionů, které se přihlásily na start rally. Gratulujeme Siarheji Viazovičovi, Antonu Zaparoščankovi a Siarheji Sačukovi z týmu MAZ k vítězství v kategorii kamionů.

Rymax morocco 3

Celkové pořadí kategorie kamionů

Gratulujeme také Skylaru Howesovi na Husqvarně k celkovému vítězství v kategorii Motocykly a čtyřkolky.